Kurban Bayramı tatili Cebeci’de farklıdır

Kurban Bayramı Tatilini Cebeci’de farklıdır. Sonbaharın ilk günlerine rastgelen Bayram tatilini deniz, kum güneş ile karşılayabilirsiniz. Ayrıca hem tatil yayıp hem de kurban kesebilirsiniz. Cebeci Tatil Köyü etrafındaki iç köylerde hayvancılık oldukça yaygın olduğu için kurbanlık bulmak oldukça kolaydır.

Bayram ile uzun bir tatil Türkiye’yi bekliyor. Hava sıcaklığının iyi şekilde gitmesi bu yıl Karadeniz sahillerinde oldukça uzun bir yaz yaşanmasını sağlıyor. Mavi Bayraklı Cebeci sahillerinde sezon Kurban Bayramı tatili ile devam ediyor. Kalabalık şehirlere yakın konumu ile binlerce misafir ağırlayacak olan Cebeci’de bu bayram oldukça güzel geçeceğe benziyor. Deniz suyu sıcaklığının oldukça iyi gitmesi, hava sıcaklığının iyi seyretmesi, balık sezonunun bereketli başlaması tatilcileri yine Cebeci’de buluşturacak.

 

Bayramı tatili süresinin uzun olması iyi bir tatil planı yapmanıza imkan sağlıyor. Hem tatil yapmak aynı zamanda kurban kesmek isteyenlerin planları ise oldukça zor. Fakat Cebeci Tatil Köyü’nde bu imkanların ikisi bir arada. Sahillere sınırı olmayan iç köylerde tarım ve hayvancılık yapıldığı için canlı hayvan bulmak oldukça kolaydır.

 

Bayram Tatili boyunca günübirlik ziyaretçi sayısında ciddi bir artış bekleyen Cebeci’de Cebeci kafe ve restoranları hizmet vermeye devam ediyor. Günübirlik ziyaretlerin vazgeçilmez yerlerinden olan Mavi Bayraklı Cebeci’de Bayram sonu ile yaz sezonu sona erecek. Bayram sonrası birkaç mekan ile kış boyu sesiz bir yapıya kavuşacak Cebeci’de uzun bayram tatili iyi bir tatil fırsatı olacak.

 

Sonbaharın ilk ayında Cebeci deniz suyu sıcaklığının en yüksek (http://www.mgm.gov.tr/deniz/deniz-suyu-sicakligi.aspx ) seviyelerde olduğu gözlenmektedir. Rüzgar ve yağmurun olmadığı Eylül ayı günlerinde çok rahatlıkla denenize girilebilmektedir. Kumsalda güneşlenip denizin tadını çıkarmak için Kurban Bayramı oldukça hareketli geçecektir.

 

Eylül ayı ile birlikte palamut balığı sezonu açıldığı için Kurban Bayramında kırmızı et sevmeyenler için en leziz palamutlara Cebeci’de ulaşabilirsiniz. Palamut dışında lüfer, tekir ve kalkan balığıda oldukça güzel balıklardandır.

 

Türkiye geneli çalışanların çoğu için 9 günlük tatil anlamına gelen 2016 Kurban Bayramı Tatili Cebeci Tatil Köyü’nde yazın finalini yapacak, denizin tadını çıkarıp, geceleri rahat bir uyku uyuyacaksınız. Tatil için rezarvasyon yaptırmadıysanız Cebeci Pansiyon ve Cebeci Otelleri’nden rezaryasyon yapmayı unutmayın. Bu yaz ile birlikte Cebeci Konaklama konusunda yer bulma sıkıntıları başlamıştır.

 

Mavi Bayraklı Cebeci’de Kurban Bayramı tatili oldukça uzun geçecek. Cebeci size çağırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir