2017 Yazının Ardından Cebeci Tatil Köyü

2017 Yazının Ardından Cebeci Tatil Köyü

2017

Zaman zaman sıcak zaman zaman serin bir 2017 yazı geride kaldı. Cebeci her yıl olduğu gibi yine oldukça yoğun ilgi ile karşılaştı. Civar iller ve yurtdışından misafirler sahillerde doyasıya denize girdi. Çocuklar oldukça güzel zamanlar geçirdi. Günbatımı yine harikaydı, denize batan güneşle çok romantik zamanlar tarih oldu.

Ramazan Bayramı ile başlayan tatilin ilk günleri oldukça kalabalık bir sahil göze çarptı. Temmuz boyu hava sıcaklığının iyi olduğu günlerde ciddi yoğunluklar vardı. Kurban Bayramı tatili ise beklenin altına bir kalabalık oldu. Ziyaretçilerin bu yıl daha çok günübirlik ziyaretler yapması dikkat çekti. Cebeci konaklama mekanları her daim dolu olamadı. Ülke ekonomisi de bunda ciddi etkili oldu. Hafta sonları daha çok ziyaretçi alan Cebeci Tatil Köyünde yeme içme mekanları ise bu yılki işlerden çok memnun olmadı. Çadır kamplara ilgi oldukça fazla olsada yeterli kamp alanının olmayışı kamp meraklılarını Cebeci’den uzak tuttu. Çevre kirliliği ise kültürsüz insan kaynaklı zaman zaman sıkıntılar çıkardı. Yerel yönetimler zaman zaman yetersiz kamu hizmeti verdiler. Sahilde halk tarafından daima eleştiri konusu olan şezlong ve şemsiyeler yerel yönetim tarafından kaldırıldı.  Trafiğin yoğun olduğu hafta sonları ise birçok insan şikayetçi olduğu en önemli detay oldu.

Herşeye rağmen Cebeci Güzel

yaz 2017

2017 yazı bazı ufak aksiliklere rağmen Cebeci’nin eşsiz kumsalı ve denizi ile güzel zamanlara sahne oldu. Sahil kordonu geceleri oldukça kalabalıktı. Ailecek akşam gezileri artık kordonda moda oldu. Kocaeli ve Sakarya ilçelerinden mesai çıkışında sahile gezmek ve akşam yemeği için gelenlerin sayısı oldukça fazlaydı. Akşamları serin hava iç bölgelerde nemden bunalanlara biraz ferahlık verdi. Pembe Kayalar yaz boyu oltacılarla doldu, Kefken adası turizme açılmamış olsa dahi günlük tekne ile gezenlerin uğrak yeri oldu.

Yaz Bitti Deniz En Sıcak Günlerini Yaşıyor

Cebeci Tatil Köyü mavi bayraklı sahili yazın bitmesine rağmen ilgi çekmeye devam ediyor. Deniz suyu çok güzel. Hanın açık olduğu her gün yazdan bir farkı olmayan sahil sakin ama çok güzel. 2018 yaz mevsiminde Cebeci yine güzel olacak!

İsmail Atalar

Fotoğrafçı ve İçerik Yazarı

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir