Cebeci’de deniz keyfi Eylül’de sürüyor

Cebeci’de deniz keyfi Eylül’de sürüyor.

Yaz bitti. Kuzeyden gelen bıldırcınlar sahillerdeki kalabalığın yerini aldı. Sonbahar başlamış olsa da deniz en sıcak zamanlarını yaşıyor. Su sıcaklığı 20 derecelerin üzerinde. Güneşin olduğu her gün deniz keyfi Cebeci plajında devam ediyor. Kasım başına kadar denize girmeye devam edenler için sezon devam ediyor.

Kestane Karası Fırtınası ile deniz sezonu biter

Eylül ayında özellikle Kestane Karası Fırtınası ( ayın son haftası eser ) başlayana dek denizin yazdan farkı yoktur. Okulların açılması ile sezon birçok kişi için son bulmuştur. Hafta sonları kalabalık oldukça fazladır. Yazlık evleri olanlar Kasım sonuna dek evlerini kapamazlar. Eylül ayrıca balık sezonu demektir. Palamut ve lüfer balıkları Cebeci’de oldukça bol olur. Güneş gün içinde 10:00 – 16:00 saatleri arasında kendini hissettirir. Gündoğumu ve günbatımı saatlerine yakın hava daha serindir. Geceleri ise yorgansız yatanlar istisnadır.

Eylül’de Cebeci’de Neler yapılır?

eylül

Doğu ve batı istikametinde uzanan sahil Eylül’de oldukça sakindir. Sabah ve akşam koşu ve yürüyüş için oldukça güzeldir. Yüzmek için tertemiz deniz, havlu serip güneşlenmek için kocaman bir sahil sizi beklemektedir. Cebeci mekanlarının bir çoğu Eylül boyunca hizmet vermeye devam etmektedir. Cebeci yeme-içme seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Doğa yürüyüşü yapmayı sevenler Tuzağzı Tabiat Parkında yürüyüş yapabilir. Pembe Kayalara istavrit ve palamut avlamaya gidebilirsiniz. Serbest dalış yapmayı sevenler için en güzel aylardan biri Eylüldür. Bu ayda 15-20 metre sularda birçok denizanası ile dalış yapabilirisiniz. Kordonda kahvaltı ve akşam yemeği ise hatrı sayılır keyiflerin başında gelmektedir.

Cebeci Pansiyon ve Cebeci Otellerinde indirim!

Yüksek sezon sona erdiğinde Cebeci pansiyon ve otellerinde sonbahar fırsatları göze çarpmaktadır. Son yıllarda gelişen turizm ile konaklama seçenekleri artık oldukça alternatif sunmaktadır.Otel ve pansiyon işletmeleri sezon başı ve sonunda uygun fiyatlarla müşterilerine hizmet vermeye çalışıyor. Konaklama seçeneklere göz atarak uygun seçenekler bulabilirsiniz.

Eylülün tüm renkleriyle sezona veda!

cebecieylül

Sonbaharın bu ilk ayı tüm güzel renkleriyle keşfedilmeyi beklerken denizi, balığı ve bıldırcınları ile Cebeci harika bir nefestir. Yapraklar sararmaya başlamadan bir eylül sabahı mutlaka Cebeciye bekliyoruz!

İsmail Atalar

Fotoğrafçı ve İçerik Yazarı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir